czwartek, 13 marca 2014

Melissa White - Hand Painted Design & Decoration


Chciałam się z Wami podzielić moim odkryciem. Dzisiejszy post jest o osobie, która tworzy i odtwarza piękne i wyjątkowe rzeczy z dawnych lat. Sama nazywa to „patynowaniem czasu”.

Melissa White nabyła umiejętność przenoszenia w czasie. Jej prace pozwalają nam znaleźć się w innej rzeczywistości. Umiejętnie przywraca do łask elżbietańskie wzory z przed 500 lat. W jaki sposób to robi? Otóż jej podstawowymi materiałami i przyborami w pracy są: farby, tkaniny, woski, pędzle. Tworzy piękne malowidła na ścianach i tkaninach. Jej przygoda z ornamentami i kolorystyką tamtej epoki zaczęła się jeszcze na studiach z historii sztuki. Jak sama mówi „Wsiąkłam w to zupełnie”.Kolejnym przystankiem w jej drodze była posada asystentki u rzemieślnika Davida Cutmora. Dzięki temu miała możliwość podszkolić swój warsztat. Między innymi wymalowali ściany w domu, w którym urodził się Szekspir. Wzory miały być oryginalne z epoki, a farby wodne i naturalne pigmenty. Także było to nie lada wyzwanie ;)

Najbardziej cieszy ją to, że ludzie w XXI wieku doceniają ręcznie tworzoną sztukę. Te nieidealne pociągnięcia pędzlem, załamania wzoru na narożnikach fryzów, to jest właśnie piękne w dobie maszynowej produkcji. Dlatego też, założyła firmę Fairlyte i przyjmuje zlecenia od ludzi, którzy marzą o tym, by mieć coś wyjątkowego w swoim wnętrzu.
Źródła – czasopismo Weranda i strona Artystki.

W 100% zgadzam się z Melissą, że unikatowość i piękno znajdujemy w rzeczach robionych ręcznie, w tych drobnych „niedoskonałościach”, które dodają im uroku.

Mam nadzieję, że i Was zainteresują te wyjątkowe malowidła ;)

Poniżej link do strony Melissy
http://www.melissawhite.co.uk/

1 komentarz:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...